Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Türkiye 2’ncisi öğrencimiz ödülünü Bayraktar’dan aldı

26.10.2020

Üniversitemiz Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Nergis Özçam, kadına yönelik şiddeti önlemek amacıyla hazırladığı “Kendini koru bilekliği” projesi ile Erzurum’da düzenlenen “TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları”nda Türkiye 2’ncisi oldu.

 

Özçam, ödülünü Gaziantep’te düzenlenen TEKFONEST’te Türkiye’nin ilk yerli üretim S/İHA Sistemi Baykar Bayraktar TB2'nin mimarı, Baykar Savunma Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ın elinden aldı.

 

Proje ile yakından ilgilenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, proje üzerinde çalışılması için ilgili birimlere talimat verdi.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden aranan Özçam’a projenin geliştirilmek amacıyla incelendiği müjdesi verildi.

 

Öğrencisi Özçam’ı makamında ağırlayan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Özçam’ı tebrik ederek öğrencisi ile gurur duyduğunu söyledi.

 

Özçam’a Kuran’ı Kerim ile Türk Bayrağı hediye eden Rektör Durmuş, “Nergis kızımız, gençlerimize fırsat verildiğinde nelerin yapılabileceğini en güzel şekilde ortaya koymuştur. Nergis kızımız kentimizin, üniversitemizin yüzakı olmuştur. Kadına yönelik şiddetin önüne geçmek amacıyla geliştirdiği projeyi üniversite olarak başından sonuna kadar destekledik. Bu gibi projeleri tüm detaylarıyla desteklemeye devam edeceğimizi bir kez daha altını çiziyorum. Emniyet Genel Müdürlüğü proje ile ilgileniyor inşallah daha da geliştirilecektir.” Dedi.

 

-“Hedefim üniversitemde böyle projelerin olduğunu göstermek”

 

Türkiye ikincisi olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Özçam ise öncelikli amacının kadına şiddetin önüne geçmek olduğunu söyledi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun proje ile yakından ilgilendiğini belirten Özçam, “Emniyet Genel Müdürlüğünden arandım ve projemin geliştirilmesi için incelendiğini söylediler. Öncelikli amacım kadına yönelik şiddetin önüne geçmek, bir diğer amacım ise hem üniversitemin hem kentimin adını duyurmaktı. Hamdolsun başardım, inşallah projemi daha ileriye götüreceğim.” Dedi.

 

Ziyaret sırasında Özçam’a Genel Sekreter Mehmet Yakan, ÖSYM Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Hakan Karakaya ile Proje Danışman hocası Öğretim Görevlisi Derya Yanık eşlik etti.