Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz Durmuş, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. Yıl Dönümünü Kutladı

20.07.2018

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. Yıl Dönümü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Kıbrıs Türk halkını zulüm ve vahşetten kurtaran 1974 Barış Harekatı’nın 44. yıl dönümü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Rektörümüz Durmuş, “Türkiye; uluslararası hukuktan kaynaklı haklarını kullanarak gerçekleştirdiği barış harekatıyla, Kıbrıs’taki soydaşlarımızı zulümden kurtarmış, bölgedeki barışı sağlamıştır. Kahraman ordumuzun gerçekleştirdiği Barış Harekatı’yla güven ve istikrar ortamında kurulup gelişen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, güçlü bir devlet yapısına kavuşmuştur.” dedi.

 

Anavatan Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da her zaman yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yanında olmaya devam edeceğini belirten Rektörümüz Durmuş, “Kurtuluş mücadelesinde canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet ve minnetle, gazileri şükran ve saygıyla anarak Kıbrıs Türk Halkının Barış ve Özgürlük Bayramı'nı içten dileklerimle tebrik ederim” dedi.