Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz Durmuş, “Kampüsten Kardeşliğe Bakış” Paneli’ne Katıldı

06.04.2018

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş, Türkiye Kardeşlik Birliği (TÜRKAB) tarafından Harran Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Kampüsten Kardeşliğe Bakış” panelinde konuşma yaptı.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş, Türkiye Kardeşlik Birliği (TÜRKAB) tarafından Harran Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Kampüsten Kardeşliğe Bakış” panelinde konuşma yaptı.

 

Güneydoğu Bölgesi üniversite rektörlerinin katılımıyla, Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda düzenlenen panele konuşmacı olarak, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan katıldı.

 

Programın açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Bölge olarak merkezden uzak olduğumuzdan yöresel problemlerimiz olabiliyor. İnşallah kampüs kardeşliği panelimiz sonuçları itibariyle problemlerimizi çözmede çok yardımcı olacaktır. Bu tip toplantıların bizlerin önümüzün açılmasına vesile olur düşüncesindeyim. Toplantımıza teşriflerinizden dolayı hoş geldiniz der, katılanlara teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından “Kampüsten Kardeşliğe Bakış” paneli sunumlarına geçildi.

 

“Kampüsten Kardeşliğe Bakış” panelinde sunum yapan Rektörümüz Durmuş, “Üzerinde yaşadığımız ve vatan kıldığımız bu bölge, büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Tarihin her döneminde mutlaka karışıklık çıkarmak isteyenler olmuştur. Cumhuriyetimiz kısa tarihine baktığımızda bile bu açıkça görülmektedir. Ümmeti parçalamak için sağcı-solcu, laik-anti laik, alevi-sunni, Türk-Kürt-Arap fitnelerini kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar. Ama bu ümmet bunun farkındadır, nitekim 15 Temmuz’da bunu gördük. Türkü, kürdü, Arabı, Alevisi, Sünnisi, Milletimiz iradesine sahip çıktı ve darbeyi engelledi. Rabbim bu Millete birlik ve dirlik versin” dedi.

 

Yaklaşık olarak 3 saat devam eden panel, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’ın misafir rektörlere plaket takdimi etti ve ardından panelin anısına toplu fotoğraf çekimi yapıldı.