Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz Durmuş, "Dünya Kadınlar Günü’nü Yürekten Tebrik Ediyorum"

08.03.2018

“8 Mart: Dünya Kadınlar Gülü” panelinde konuşan Rektörümüz Durmuş, “Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü başta burada programda bulunan kadınların olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten tebrik ediyorum” dedi.

 

Batman Üniversitesi Karakedi Dergisi tarafından organize edilen “8 Mart: Dünya Kadınlar Gülü” paneli Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş’un katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Batman Üniversitesi Merkez Kampüs Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen paneli konuşmacı olarak Kadem Batman İl Temsilcisi Av. Adile Gürbüz, Batman Kamer Koordinatörü Meral Tunç Baranoğlu, Batman Dosem Başkanı Emin Baş, Karakedi Dergisi Editörü Dr. Yusuf Aslan, Üniversitemiz personeli, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

 

“8 Mart: Dünya Kadınlar Gülü” panelinde konuşan Rektörümüz Durmuş,  “Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü başta burada programda bulunan kadınların olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten tebrik ediyorum” dedi.

 

“Ülkemizde tüm istismarların bitmesini istiyoruz” diyen Rektörümüz Durmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Kadın istismarı, çocuk istismarı ve hatta erkek istismarları bitsin istiyoruz. Bu istismarların bitmesi için lütfen çocuklarınızı özgür beyinler olarak yetiştirin. Özgür yetişen çocuklar okumayı öğrendiklerinde, aklı hür, vicdanı hür olarak büyütüldüğünde size her şeyi anlatır. Okulda ne yaşadıysa gelip size korkmadan anlatır. Burada babalara annelere sesleniyorum, çocuklar yaşadıklarını rahatlıkla sizlere anlatabilsin ki, istismarlar yapılıyorsa bunlar ortaya çıksın, karaktersiz insanlar tespit edilebilsin. Bunun içinde çocuklarımızı aklı hür, vicdanı hür yetiştirmelisiniz.”

 

Program, Kadem Batman İl Temsilcisi Av. Adile Gürbüz, Batman Kamer Koordinatörü Meral Tunç Baranoğlu, Batman Dosem Başkanı Emin Baş, Karakedi Dergisi Editörü Dr. Yusuf Aslan konuşmacı olarak katıldığı panelle devam etti.

 

Karakedi Dergisi tarafından kadın çalışmaları ve destekleri alanında ödüle layık görülen kadınlara ödülleri Rektörümüz Durmuş tarafından takdim edildi.

 

Ödül töreninden sonra ‘Karakedi Tiyatro Oyunu’ sahnelendi ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel ingilizce kursu için çekiliş yapılarak sonuçları açıklandı.