Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz Durmuş, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mitingine Katıldı

16.07.2018

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş, Batman Valiliği tarafından organize edilen ve binlerce Batmanlının demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktığı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” mitingine katıldı.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş, Batman Valiliği tarafından organize edilen ve binlerce Batmanlının demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktığı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” mitingine katıldı.

 

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde binlerce Batmanlı demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkarak, darbeye karşı tek vücut oldu.


15 Temmuz 2016 tarihinde hain (FETÖ/PDY) terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin yıldönümünde düzenlenen programa; Vali Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz,  Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Çokun Uçarcılar, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Akbal, İdare Mahkemesi Başkanı Berkan Ayturan, Vergi Mahkemesi Başkanı Barış Çelik, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ersin Selimefendigil, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ile binlerce Batmanlı katıldı.
 

 

15 Temmuz 2016 yılında yaşanan darbe girişiminde milletin gösterdiği kahramanlık destanını anlatan vido gösterimiyle başlayan mitingde, Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ile Vali Ahmet Deniz’in konuşma yaptı.

 

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Vali Deniz, öğrencileri tebrik ederek, kendilerine başarılar diledi.
 

 

Yoğun bir katılımla gece geç saatlere kadar devam eden program verilen ilahi konserlerin ardından sona erdi.