Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz DURMUŞ, TBMM Başkanımız Sayın Kahraman’ı Karşılama Törenine Katıldı

27.01.2018

Rektörümüz DURMUŞ, "Yeni Türkiye Vizyonunda Doğu ve Güneydoğu'nun Kalkınmadaki Rolü Çalıştayı’na katılmak üzere Batman’a gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanımız Sayın İsmail KAHRAMAN için havalimanında düzenlenen karşılama törenine katıldı.

 

Rektörümüz DURMUŞ, "Yeni Türkiye Vizyonunda Doğu ve Güneydoğu'nun Kalkınmadaki Rolü Çalıştayı’na katılmak üzere Batman’a gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanımız Sayın İsmail KAHRAMAN için havalimanında düzenlenen karşılama törenine katıldı.

 

TBMM Başkanımız Sayın KAHRAMAN ve beraberindekileri Havalimanında; Valimiz Ahmet DENİZ, Milletvekilimiz Ataullah HAMİDİ, Garnizon Komutanımız Hv. Tuğg. Coşkun UÇARCILAR, Belediye Başkan Vekilimiz Ertuğ Şevket AKSOY, Cumhuriyet Başsavcısımız Mustafa DEDE, İdare Mahkemesi Başkanımız Berkan AYTURAN, Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş karşıladı.

 

İlimiz ziyareti sırasında TBMM Başkanımız Sayın KAHRAMAN’a; Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner YILDIZ, Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin GÜVENÇ, Kayseri Milletvekili İsmail Emrah KARAYEL eşlik etti.

 

Karşılamanın ardından Batman Valiliğini ziyaret eden TBMM Başkanımız Sayın KAHRAMAN, valilik makamına geçti.

 

Valimiz DENİZ tarafından TBMM Başkanı Sayın Kahraman’a ilimizde yürütülen çalışmalara ilişkin brifing verildi.

 

Valilik ziyaretinin ardından Birlik Vakfı Batman şubesini ziyaret eden TBMM Başkanımız Sayın KAHRAMAN, Birlik Vakfı Batman Şubesi yönetimi ile bir araya gelerek, kendileri ile bir süre sohbet etti.

 

Daha sonra Batman Belediyesini ziyaret eden TBMM Başkanımız Sayın KAHRAMAN, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin brifing verildi.

 

Valiliğimiz tarafından TBMM Başkanımız Sayın İsmail KAHRAMAN onuruna yemek verildi.

 

Ziyaretlerin ardından TBMM Başkanımız Sayın Kahraman ve beraberindekiler TP Kristal Park tesislerinde akşam yemeğinde; ilimiz protokol üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Yemekte bir selamla konuşması yapan Vali Deniz, ziyaretlerinden dolayı TBMM Başkanımız Sayın Kahraman’a ve beraberindekilere teşekkür ederek, Batman’ın son yıllarda çok hızlı bir değişim ve dönüşüm içerisinde olduğunu, devletimizin başta eğitim olmak üzere sağlık, spor, alt yapı alanlarında çok önemli yatırımları olduğunu ifade etti.

 

Kamu yatırımları yanında özel sektörde önemli yatırımlar yaptığını belirten Vali Deniz, “Şehrimizin potansiyeli yüksektir, girişimci ruha sahip genç yatırımcılarımız vardır.

 

İlimizde huzurun ve güvenin sağlanmasında çukur siyasetine prim vermeyen, ülkemizin birlik ve beraberliğine sahip çıkan Batmanlı hemşerilerimizin çok önemli katkıları olmuştur. Aynı yürekli duruşu 15 Temmuz gecesi hain FETÖ’nün darbe girişimine karşı da ilk saatlerden itibaren meydanları doldurarak demokrasimize, ülkemizin birlik ve beraberliğine sahip çıkarak göstermişlerdir. 

 

Geçmişte terörden çok çekmiş olan ilimiz artık terörle anılmıyor. Fuarlarla, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle anılıyor. Bundan sonra da yeni fabrikalarla, yeni yatırımlarla, üretimle, istihdamla anılacak bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın" diye konuştu.

 

Daha sonra bir konuşma yapan TBMM Başkanımız Sayın KAHRAMAN, Batman’ın gelişip büyüdüğünü belirterek, birlik ve beraberlik olduğu sürece güzel işlerin başarıldığını ifade etti.

 

Türkiye’nin siyasi tarihindeki darbe süreçlerine değinen TBMM Başkanımız Sayın KAHRAMAN, Türkiye büyüyüp geliştikçe Türkiye’nin önünü kesmeye çalışan güçlerin olduğunu belirterek, “Demokrasi devam edecek ve etmelidir. Gelişiyoruz ve kalkınıyoruz, gelişeceğiz ve kalkınacağız. Dünyada dış yardımda, Türkiye milli gelire göre Amerika’dan sonra ikinci sırada miktar ve nüfus olarak birinci sırada” dedi.

 

Türkiye'nin Afrin'e düzenlediği "Zeytin Dalı Harekatına değinen TBMM Başkanımız Sayın KAHRAMAN, harekatın meşru müdafaa olduğunu belirterek, "Afrin, bizim daha önce yaptığımız Fırat Kalkanı Harekatının devamdır. Terör örgütlerine karşı bu harekatlar devam edecektir. Bunun için birlik ve beraberlik içerisinde kendimizi müdafaa edeceğiz" dedi.

 

TBMM Başkanımız Sayın KAHRAMAN, “Yeni Türkiye Vizyonunda Doğu ve Güneydoğu'nun Kalkınmadaki Rolü Çalıştayı’na katıldıktan sonra ilimizden ayrılacak.