Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Batman Üniversitesi, Vestel ve Kanat Boya Ar-Ge Merkezleri İle İşbirliği Protokolü İmzaladı

07.05.2019

21. yüzyılda toplumların ekonomik kalkınmasını ve toplumsal refah düzeylerini belirleyen ve şekillendiren en önemli etkenin teknolojik gelişme ve bilimsel alanlardaki ilerlemeler olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş, bu çerçevede Batman Üniversitesi olarak Vestel Ar-Ge ve Kanat Boya Ar-Ge merkezleri ile işbirliği protokolü imzaladıklarını belirtti.

 

Teknolojinin üretilmesi için Üniversitemiz ile Ar-Ge Merkezi kuruluşları arasında kurumsallaşmış bir işbirliğini oluşturamaya çalıştıklarını ifade eden Rektörümüz Durmuş, Vestel Ar-Ge Merkezi Müdürü Metin Nil ve Kanat Boya Ar-Ge Merkezi Müdürü Alper Kadir Kadeş ile işbirliği protokol imzaladıklarını açıkladı.

 

Protokol çerçevesinde gerek Vestel ve gerekse Kanat Boya ile ortak Ar-Ge çalışmaları ve ortak projeler yürütmeyi amaçladıklarını belirten Rektörümüz Durmuş, yapılan işbirliğinin ülkemizin dünya pazarlarında rekabet üstünlüğü kazanması, küresel süreçlerde söz ve karar sahibi olabilmesine katkıda bulunması temennisinde bulundu.

 

Vestel ve Kanat Boya ile yaptıkları işbirliğinin Ar-Ge ve inovasyon ekosisteminin gelişmesine katkı sunacağını, Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında TÜBİTAK projelerinin hazırlanmasına destek vererek ortak proje yürütebileceklerini ifade eden Rektörümüz Durmuş, üniversitemizin proje üreten üniversiteler sınıfında değerlendirilmesi noktasında, yeni teknoloji tabanlı işletmelerin oluşumu ve var olan işletmelerin de gelişmesine birlikte katkı sunabileceklerini açıkladı.

 

Teknolojinin üretilmesi için üniversitemiz ile protokol imzaladığımız kuruluşlar arasında kurumsallaşmış bir işbirliği oluşturacaklarını belirten Rektörümüz Durmuş, “Bilimsel bilginin teknolojik bilgiye ve sanayiye entegre edilmek suretiyle ülkemizde yüksek teknolojili ürünlerin üretilmesinde aktif rol almayı hedefliyoruz. Ülkemizin uluslararası alanlarda rekabet üstünlüğü sağlayabilmesi için teknoloji tabanlı ve inovatif projelere Üniversite olarak katkı sunacağız.” dedi.

 

Rektörümüz Durmuş, Vestel Ar-Ge Merkezi ve Kanat Boya Ar-Ge Merkezi’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

 

Rektörümüz Durmuş’a programlarında Genel Sekreterimiz Makine Mühendisi Adnan Selçuk Erginöz eşlik etti.