Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

BATMAN ÜNİVERSİTESİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

16.03.2020

Tüm dünyayı tehdit eden yeni tip Koronavirüs (Covid-19), küresel çapta salgına dönüştüğü her duyuruda belirtilirken tehdidin Türkiye’de de görülmesiyle ulusal çapta salgınla mücadele başlatıldı. Batman Üniversitesi de öğretime 3 hafta ara verdi, tüm etkinlikleri erteledi, risk altındaki çalışanlarına izin verdi, tüm birimleri dezenfekte etti ve etmeye devam etmektedir.

 

 

Tüm dünyayı tehdit eden yeni tip Koronavirüs (Covid-19), küresel çapta salgına dönüştüğü her duyuruda belirtilirken tehdidin Türkiye’de de görülmesiyle ulusal çapta salgınla mücadele başlatıldı. Batman Üniversitesi de öğretime 3 hafta ara verdi, tüm etkinlikleri erteledi, risk altındaki çalışanlarına izin verdi, tüm birimleri dezenfekte etti ve etmeye devam etmektedir.

  

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 12 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen, Yeni Koronavirüs’e (Kovid-19) karşı alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda alınan karar gereği; 16 Mart - 5 Nisan 2020 tarihleri arasında aralarında Batman Üniversitesi’nin de olduğu tüm üniversitelerimizde öğretime ara verildi. Yükseköğretimle ilgili sürecin koordinasyonu YÖK Başkanlığı tarafından yürütülmekte olup; YÖK, devletimizin aldığı kararları paylaştığı ilk “Bilgi Notu”nda şu bilgileri paylaştı:

 

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU DUYURUSU’na Ulaşmak İçin Tıklayınız

 

SAĞLIK BAKANLIĞI BİLGİLENDİRİYOR

 

Sağlık Bakanlığı ise yeni tip Koronavirüs (Covid-19) ilgili tüm bilgileri ve alınan kararları açtığı internet sitesinden halkımızla paylaşmaktadır. Siteye aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

COVİD-19 / Yeni Koronavirüs Hastalığı

 

BATMAN ÜNİVERSİTESİNDE TEDBİRLER ALINDI

 

Batman Üniversitesi’nde yeni tip Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında her türlü önlem alındı. YÖK koordinasyonunda alının tüm kararlar Üniversitede uygulanırken akademik ve idari personel ile öğrenciler düzenli olarak gelişmeler hakkında bilgilendirmektedir.

 

Batman İl Sağlık Müdürlüğü’nün katılımı ile Rektörümüz başkanlığında toplanan Senatomuz, koronavirüs ile ilgili tedbirleri değerlendirerek karar almış ve hemen uygulamaya koymuştur.

 

Üniversitemiz tarafından Yeni Korona Virüs  (Covid-19) Bilgilendirme ve Uygulama Komisyonu kurulmuş olup, komisyon tüm gelişmeleri takip ederek gerekli kararların hızla alınıp uygulanmasını sağlamaktadır.

 

TÜM ETKİNLİKLER ERTELENDİ

 

Batman Üniversitesi bünyesinde planlanan tüm etkinlikler (13 Mart’tan itibaren)  ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.

 

Üniversite dezenfekte ediliyor. Her binaya Sağlık Bakanlığımızın bilgilendirme notları asıldı. Sağlık bakanlığının hazırlarıdığı ve basımı Üniversitemizce yapılan el broşürlerinin dağımı yapıldı. Tüm binalarımıza bol sıvı sabun ve dezenfektan takviyesi yapıldı. Binaları ilaçlamak için ilaçlama makineleri devreye alındı.

Öte yandan, eğitim öğretim mekanları, eğlence, konaklama alanları ve ulaşım araçları başta olmak üzere Üniversitenin tüm birimlerinde Koronavirüse karşı dezenfekte çalışması yapıldı ve bu çalışmalar aralıksız devam ediyor.

 

Öğrencilerimiz 3 haftalık izni tatil olarak değerlendirmemeleri verilen iznin bir önlem olduğu hususunda bilgilendirilerek, kalabalık mekanlardan uzak durmaları tavsiye edildi.

 

DUYURULARI TAKİP EDİN

 

Batman Üniversitesi’nin yapacağı tüm açıklamalara ve ayrıntılı bilgilere www.batman.edu.tr adresinden ulaşmanız mümkündür. Ayrıca akademik ve idari personel ile öğrenciler düzenli olarak gelişmeler hakkında Üniversitenin sosyal medya hesaplarından bilgilendirme yapılmaktadır.

 

BATMAN ÜNİVERSİTESİ SOSYAL MEDYA HESAPLARI

 

www.batman.edu.tr

Twitter           @batman_uni

Facebook      @T.C.BatmanUniversitesi

Instagram      @tcbatmanuniversitesi