Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüzün, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü Mesajı

17.03.2017
 
 
Bugün bir milletin, özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini kanıtladığı bir dönemi simgeleyen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümüdür.
 
Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ve milletinin özgürlük ve vatanseverliği için, takdire şayan ruh kudretini tüm dünyaya gösterdiği ve ispatladığı andır. Çanakkale muharebelerini kazandıran da bu yüksek ruhtur. Çanakkale Zaferi, Lazı, Kürdü, Türkü, Arabı, Arnavuduyla bir milletin vatan sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır.
 
Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür.
 
Vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıldönümü münasebetiyle şükran ve rahmetle anıyorum.
 
 
 
Prof. Dr. Aydın DURMUŞ
Rektör​